Jeśli masz ochotę spotkać się ze mną na żywo, po wcześniejszym umówieniu zapraszam Cię do mojego biura w Ełku, przy ul. Wojska Polskiego 6/1u.

 

SYSTEM JAKOŚCI ISO 9001

Sprawdź politykę jakości >>

+48 513 161 313

info@amquality.eu

Masz dodatkowe pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ ze mną!

Anna Mścichowska A.M. Quality & Magia Podróży, Wojska Polskiego 6/1u, 19-300 Ełk, tel. 513161313, NIP: 8481367823, REGON: 28135953

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Wchodząc na strych, zawsze czuję niesamowitą ekscytację. Widzę pajęczyny, które zbierały się wiele lat, rosły jedna na drugiej i osiadł na nich kurz. Są na nich nowe nici, i te starsze - trochę porwane, nadszarpnięte i zaplątane przez nieprzewidziane wtargnięcie ćmy…

 

A pod nimi wciąż trwa coś, nadgryzione zębem czasu a jednak dalej ma moc wywoływania łez: stare pamiątki, łachy, zdjęcia. I związane z tym wszystkim wspomnienia… Czy zawsze dobre?

 

 

A gdybym Ci powiedziała, że w Twoim mózgu też jest taki strych?

 

Gromadzisz w nim absolutnie wszystko co Cię spotkało, co zobaczyłaś, czego dotknęłaś, doznałaś. Całe Twoje człowieczeństwo. Cały ten zapis tam po prostu jest. Hipokamp w Twoim mózgu, pełni rolę tego niezwykle pojemnego, magicznego wręcz magazynu. I tak, też masz w nim pajęczyny… Tworzą je SIECI NEURONALNE, które są niczym innym jak Twoimi doświadczeniami. Im silniejsze, im ważniejsze, im częstsze - tym gęstsze sieci i tym… ładniejsze. To one wspierają budowanie pozytywnych zapisów w Twoim mózgu.


Im więcej pięknych chwil, nowej wiedzy, dobrych słów, wspaniałych widoków, pozytywnych myśli - tym piękniejsze i trwalsze są Twoje sieci neuronalne, Twoje własne pajęczynki.
 

 

 


Tak mi się przytrafia, że mój pozytywizm sprawia, że widzę szklankę do połowy pełną. Choćby wokół kręciły się negatywne myśli, uczucia i emocje, to pragnienie pozytywnego zakończenia jest dla mnie priorytetem, bo przecież mogę wszystko.

 

Dzięki wielu praktykom i samoświadomości, odkrywam że w chwilach, kiedy odczuwam przyjemność - piję dobrą kawę, czuję pomocną dłoń od przyjaciół, dostaję uśmiech od klienta, któremu pomogłam - osiągam też satysfakcję. Dzieje się tak też gdy realizuję cel, czy po prostu czuję miłość od bliskich.

 

 

Jak zbudować takie sieci neuronalne, by dawały ten promyk przyjemności?

 

To proste - Naucz się chłonąć dobro!

 

Praktykuj docenianie dobra, ciesz się nim, korzystaj z niego. To wcale nie znaczy, że masz zaprzeczać złu, czy mu się opierać. Staraj się dostrzegać wszystkie elementy w mozaice życia, nie tylko tylko te negatywne. W momencie kiedy zaczynasz rozpoznawać dobro w sobie, w innych, w świecie i w przyszłości, możesz je również wchłonąć.

 

Fachowo: chłonięcie dobra to celowe uwewnętrznianie pozytywnych doświadczeń w pamięci utajonej mózgu.

 

Składają się na nie cztery proste kroki:


Zbieraj pozytywne doświadczenia.
Wzbogacaj je.
Absorbuj je.
Pozytywne doświadczenia łącz z negatywnymi.


Krok pierwszy aktywuje pozytywny stan umysłu, a kroki drugi, trzeci i czwarty instalują go w Twoim mózgu. Pierwsze trzy kroki koncentrują się całkowicie na pozytywnych doświadczeniach. Czwarty jest opcjonalny, ale o silnym oddziaływaniu: wykorzystuje pozytywne myśli i uczucia do łagodzenia, redukowania i ewentualnego zastępowania doświadczeń negatywnych. 

 

 

Wielu ludzi czuje, że ich życiem kierują zewnętrzne zdarzenia oraz reakcje na nie. Chłonięcie dobra jest sposobem na to, by być MŁOTKIEM a nie GWOŹDZIEM, czyli aktywnym, a nie pasywnym podmiotem.

 

Pozwala również odpowiednio traktować siebie. Podkreślać, że jesteś ważna, co szczególnie istotne wtedy, gdy inni Cię w ten sposób nie traktują.

 

Praktyka ta przywraca Cię do teraźniejszości i ogranicza nieustanne roztrząsanie w myślach różnych spraw, które przyczyniają się do powstania problemów psychicznych i fizycznych. Uczy lepszego kontrolowania uwagi, tak byś umiała zatrzymać to, co jest dobre dla Ciebie i dla innych, a pozbyć się tego co złe.

 

Chłonięcie dobra nie polega na uganianiu się za przyjemnościami ani na uciekaniu przed bólem. Chodzi w nim o zaprzestaniu biegu. Kiedy dostarczasz mózgowi dobrych doświadczeń, gdy budujesz poczucie bycia spokojnym, zadowolonym, kochanym, tym samym tworzysz pozytywne sieci neuronalne - wówczas Twój dobrostan w coraz większym stopniu staje się bezwarunkowy, mniej zależny od warunków zewnętrznych. Będzie pochodził z Twojego wnętrza. Mam nadzieję, że gdy teraz natkniesz się na jakąś pajęczynę - przypomni Ci się ten tekst i jego przesłanie.

 

Dostrzegaj i chłoń dobro.

Ściskam.

 

 

Więcej na ten temat możesz przeczytać w książce Ricka Hansona “Szczęśliwy mózg”

Ten warsztat jest kontynuacją pierwszej części (Odkryj swoje Ja >>), bez której nie da się przejść do tego etapu. Prawdziwe
Formułę “asertywności” zapewne znasz. I choć brzmi pięknie, ciężko ją wprowadzić w normalne życie. Dlatego dość formułek! PRZEPRAKTYKUJMY TO! Zrobimy
Brak zrozumienia złożonych procesów mózgowych przekłada się na formułowanie teorii opierających się na wybiórczych danych. Psycho- i neuromity kuszą prostotą,
Wchodząc na strych, zawsze czuję niesamowitą ekscytację. Widzę pajęczyny, które zbierały się wiele lat, rosły jedna na drugiej i osiadł
Wszyscy mamy pod górkę…No nie raczej nie wszyscy mamy pod górkę to ja mam pod górkę! Co oni mogą wiedzieć
Twój biznes …powinien być autentyczny. W obecnych czasach nie da się prowadzić firmy, bez nadania mu odpowiedniego charakteru. Ten charakter
Nigdy nie przestawaj być wyjątkowy i zaskakuj swojego Gościa! Dbałość o Twoich gości jest niezastąpiona, jeśli chciałbyś aby Cię chwalili.
Czy życie pozostanie online? Jak długo będziemy musieli pozostać w domach? Czy koronawirus zabije TURYSTYKĘ? Zadaję sobie wciąż mnóstwo pytań.

Wszystkie

4 litery

Biznes

Hospitality

Czytaj więcej:

Utkane z uśmiechu SIECI NEURONALNE... poplątały się, poszarpały i w końcu porwały…

08 sierpnia 2022

4 litery

O autorce

ANNA MŚCICHOWSKA

 

Jestem brainologiem, trenerką Structogram®

oraz trenerką świadomego biznesu.

 

Od ponad 5 lat badam schematy w mózgu, które działają na człowieka w danym momencie i odgradzają od poczucia szczęścia, spełnienia i bezpieczeństwa.

Poznaj mnie >>