Poznaj mnie >>

O autorce

ANNA MŚCICHOWSKA

 

Jestem brainologiem, trenerką Structogram®

oraz trenerką świadomego biznesu.

 

Od ponad 5 lat badam schematy w mózgu, które działają na człowieka w danym momencie i odgradzają od poczucia szczęścia, spełnienia i bezpieczeństwa.

4 litery

08 sierpnia 2022

Utkane z uśmiechu SIECI NEURONALNE... poplątały się, poszarpały i w końcu porwały…

Czytaj więcej:

Hospitality

Biznes

4 litery

Wszystkie

Dzisiaj, z okazji Tłustego Czwartku, skupię się na jednym z najsmaczniejszych aspektów podróżowania - jedzeniu. Ale nie o pączkach będzie,
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się włożyć świeżo wyprane skarpetki, tylko po to, by natychmiast nadepnąć na mokrą plamę na podłodze?
Wiesz, że w roku 2024 wchodzą istotne zmiany dotyczące dofinansowań na szkolenia z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) udostępnionej Przez Polską
Wszyscy mamy pod górkę…No nie raczej nie wszyscy mamy pod górkę to ja mam pod górkę! Co oni mogą wiedzieć
Brak zrozumienia złożonych procesów mózgowych przekłada się na formułowanie teorii opierających się na wybiórczych danych. Psycho- i neuromity kuszą prostotą,
Wchodząc na strych, zawsze czuję niesamowitą ekscytację. Widzę pajęczyny, które zbierały się wiele lat, rosły jedna na drugiej i osiadł
Dzisiaj, z okazji Tłustego Czwartku, skupię się na jednym z najsmaczniejszych aspektów podróżowania - jedzeniu. Ale nie o pączkach będzie,
Wiesz, że w roku 2024 wchodzą istotne zmiany dotyczące dofinansowań na szkolenia z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) udostępnionej Przez Polską

Wchodząc na strych, zawsze czuję niesamowitą ekscytację. Widzę pajęczyny, które zbierały się wiele lat, rosły jedna na drugiej i osiadł na nich kurz. Są na nich nowe nici, i te starsze - trochę porwane, nadszarpnięte i zaplątane przez nieprzewidziane wtargnięcie ćmy…

 

A pod nimi wciąż trwa coś, nadgryzione zębem czasu a jednak dalej ma moc wywoływania łez: stare pamiątki, łachy, zdjęcia. I związane z tym wszystkim wspomnienia… Czy zawsze dobre?

 

 

A gdybym Ci powiedziała, że w Twoim mózgu też jest taki strych?

 

Gromadzisz w nim absolutnie wszystko co Cię spotkało, co zobaczyłaś, czego dotknęłaś, doznałaś. Całe Twoje człowieczeństwo. Cały ten zapis tam po prostu jest. Hipokamp w Twoim mózgu, pełni rolę tego niezwykle pojemnego, magicznego wręcz magazynu. I tak, też masz w nim pajęczyny… Tworzą je SIECI NEURONALNE, które są niczym innym jak Twoimi doświadczeniami. Im silniejsze, im ważniejsze, im częstsze - tym gęstsze sieci i tym… ładniejsze. To one wspierają budowanie pozytywnych zapisów w Twoim mózgu.


Im więcej pięknych chwil, nowej wiedzy, dobrych słów, wspaniałych widoków, pozytywnych myśli - tym piękniejsze i trwalsze są Twoje sieci neuronalne, Twoje własne pajęczynki.
 

 

 


Tak mi się przytrafia, że mój pozytywizm sprawia, że widzę szklankę do połowy pełną. Choćby wokół kręciły się negatywne myśli, uczucia i emocje, to pragnienie pozytywnego zakończenia jest dla mnie priorytetem, bo przecież mogę wszystko.

 

Dzięki wielu praktykom i samoświadomości, odkrywam że w chwilach, kiedy odczuwam przyjemność - piję dobrą kawę, czuję pomocną dłoń od przyjaciół, dostaję uśmiech od klienta, któremu pomogłam - osiągam też satysfakcję. Dzieje się tak też gdy realizuję cel, czy po prostu czuję miłość od bliskich.

 

 

Jak zbudować takie sieci neuronalne, by dawały ten promyk przyjemności?

 

To proste - Naucz się chłonąć dobro!

 

Praktykuj docenianie dobra, ciesz się nim, korzystaj z niego. To wcale nie znaczy, że masz zaprzeczać złu, czy mu się opierać. Staraj się dostrzegać wszystkie elementy w mozaice życia, nie tylko tylko te negatywne. W momencie kiedy zaczynasz rozpoznawać dobro w sobie, w innych, w świecie i w przyszłości, możesz je również wchłonąć.

 

Fachowo: chłonięcie dobra to celowe uwewnętrznianie pozytywnych doświadczeń w pamięci utajonej mózgu.

 

Składają się na nie cztery proste kroki:


Zbieraj pozytywne doświadczenia.
Wzbogacaj je.
Absorbuj je.
Pozytywne doświadczenia łącz z negatywnymi.


Krok pierwszy aktywuje pozytywny stan umysłu, a kroki drugi, trzeci i czwarty instalują go w Twoim mózgu. Pierwsze trzy kroki koncentrują się całkowicie na pozytywnych doświadczeniach. Czwarty jest opcjonalny, ale o silnym oddziaływaniu: wykorzystuje pozytywne myśli i uczucia do łagodzenia, redukowania i ewentualnego zastępowania doświadczeń negatywnych. 

 

 

Wielu ludzi czuje, że ich życiem kierują zewnętrzne zdarzenia oraz reakcje na nie. Chłonięcie dobra jest sposobem na to, by być MŁOTKIEM a nie GWOŹDZIEM, czyli aktywnym, a nie pasywnym podmiotem.

 

Pozwala również odpowiednio traktować siebie. Podkreślać, że jesteś ważna, co szczególnie istotne wtedy, gdy inni Cię w ten sposób nie traktują.

 

Praktyka ta przywraca Cię do teraźniejszości i ogranicza nieustanne roztrząsanie w myślach różnych spraw, które przyczyniają się do powstania problemów psychicznych i fizycznych. Uczy lepszego kontrolowania uwagi, tak byś umiała zatrzymać to, co jest dobre dla Ciebie i dla innych, a pozbyć się tego co złe.

 

Chłonięcie dobra nie polega na uganianiu się za przyjemnościami ani na uciekaniu przed bólem. Chodzi w nim o zaprzestaniu biegu. Kiedy dostarczasz mózgowi dobrych doświadczeń, gdy budujesz poczucie bycia spokojnym, zadowolonym, kochanym, tym samym tworzysz pozytywne sieci neuronalne - wówczas Twój dobrostan w coraz większym stopniu staje się bezwarunkowy, mniej zależny od warunków zewnętrznych. Będzie pochodził z Twojego wnętrza. Mam nadzieję, że gdy teraz natkniesz się na jakąś pajęczynę - przypomni Ci się ten tekst i jego przesłanie.

 

Dostrzegaj i chłoń dobro.

Ściskam.

 

 

Więcej na ten temat możesz przeczytać w książce Ricka Hansona “Szczęśliwy mózg”

Anna Mścichowska A.M. Quality & Magia Podróży, Wojska Polskiego 6/1u, 19-300 Ełk, tel. 513161313, NIP: 8481367823, REGON: 28135953

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Masz dodatkowe pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ ze mną!

info@amquality.eu

+48 513 161 313

Jeśli masz ochotę spotkać się ze mną na żywo, po wcześniejszym umówieniu zapraszam Cię do mojego biura w Ełku, przy ul. Wojska Polskiego 6/1u.

 

SYSTEM JAKOŚCI ISO 9001

Sprawdź politykę jakości >>