Poznaj mnie >>

O autorce

ANNA MŚCICHOWSKA

 

Jestem eskpertką turystyki, trenerką Structogramu®

i świadomego biznesu hotelowego.

 

Swoją bogatą wiedzę turystyczną, wykształcenie jako brainolog i trener metody Structogram wykorzystuję by pomagać hotelarzom w prowadzeniu ich biznesów.

Filozofia luksusu

09 sierpnia 2023

Jak detale tworzą niepowtarzalne doświadczenie hotelowe.

Czytaj więcej:

Hospitality

Biznes

4 litery

Wszystkie

Dzisiaj, z okazji Tłustego Czwartku, skupię się na jednym z najsmaczniejszych aspektów podróżowania - jedzeniu. Ale nie o pączkach będzie,
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się włożyć świeżo wyprane skarpetki, tylko po to, by natychmiast nadepnąć na mokrą plamę na podłodze?
Wiesz, że w roku 2024 wchodzą istotne zmiany dotyczące dofinansowań na szkolenia z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) udostępnionej Przez Polską
Wszyscy mamy pod górkę…No nie raczej nie wszyscy mamy pod górkę to ja mam pod górkę! Co oni mogą wiedzieć
Brak zrozumienia złożonych procesów mózgowych przekłada się na formułowanie teorii opierających się na wybiórczych danych. Psycho- i neuromity kuszą prostotą,
Wchodząc na strych, zawsze czuję niesamowitą ekscytację. Widzę pajęczyny, które zbierały się wiele lat, rosły jedna na drugiej i osiadł
Dzisiaj, z okazji Tłustego Czwartku, skupię się na jednym z najsmaczniejszych aspektów podróżowania - jedzeniu. Ale nie o pączkach będzie,
Wiesz, że w roku 2024 wchodzą istotne zmiany dotyczące dofinansowań na szkolenia z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) udostępnionej Przez Polską

Kiedy myślimy o luksusowych hotelach, nasza wyobraźnia często kreuje obrazy przepychu i złotych klamek. Jednak jego prawdziwa esencja kryje się w detalach, które mogą umknąć nieświadomemu oku. Jako ekspertka branży turystycznej, chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat tego, co sprawia, że hotel jest naprawdę wyjątkowy.

 

 

 

Podróż pełna doświadczeń

 

Przez lata mojej kariery miałam okazję odwiedzić ponad tysiąc hoteli na całym świecie. Od malowniczych miejsc w Polsce, przez słoneczne zakątki Grecji, Hiszpanii, Włoch, aż po egzotyczne hotele w Afryce i Azji. Każde z tych miejsc dostarczyło mi cennych doświadczeń, które pozwoliły mi zrozumieć, czym jest prawdziwy luksus.

 

 

Hotel Amauris Vienna - perła wśród luksusowych miejsc

 

Podczas jednej z moich podróży na spotkanie hotelarzy i agentów turystycznych Loop, zatrzymałam się w Hotelu Amauris w Wiedniu. To miejsce zaskoczyło mnie swoją wyjątkowością, mimo braku typowych atrybutów luksusu. Co więc sprawiło, że ten hotel wyróżniał się na tle innych?

 

1. Indywidualne podejście do gościa.

Już od progu czułam się wyjątkowo. Recepcja, zaprojektowana jako kameralne miejsce, dawała poczucie prywatności i komfortu jak w domu. Zameldowanie odbywało się na siedząco, w spokojnej atmosferze, przy filiżance kawy czy kieliszku prosecco. Hotelarze często zapominają, że goście odbywają długą i męczącą podróż, zanim dotrą do hotelu. Tutaj zadbano o komfort i wypoczynek już od wejścia.

 

2. Nowoczesność w służbie komfortu.

Współczesne technologie były obecne w każdym zakątku pokoju. Co ważne, wszystko było dokładnie wyjaśniane, dzięki czemu czułam się swobodnie w otoczeniu nowoczesnych udogodnień. Ważne by znaleźć czas na wyjaśnienie wszystkich niuansów, w przeciwnym wypadku uzyskasz efekt odwrotny od zamierzonego - wywołasz negatywne emocje u gościa, który będzie czuł się sfrustrowany np. tym, że nie umie wyregulować temperatury wody pod prysznicem.

 

3. Jakość, a nie ilość. 

Restauracja hotelowa serwowała posiłki a’la carte, co gwarantowało nie tylko smak, ale także estetykę podania. Luksus to przede wszystkim jakość, a nie ilość. Twój  gość jada w ekskluzywnych restauracjach, ceni sobie wysublimowane smaki, formę podania i rekomendacje kelnera. Jeśli będzie czekał z talerzem w kolejce po śniadanie i otrzyma “stołówkowy” posiłek, nie uzyskasz tego zamierzonego efektu WOW.

 

4. Filozofia hotelu

Hotel Amauris wprowadził unikalny koncept pod nazwą "Kolekcja Elementów". W każdym pokoju można było odnaleźć elementy:

  • wiedzy w postaci wybranych książek, 
  • kultury z dziełem pochodzącym wyłącznie z Wiednia, 
  • natury - motyl, fragment koralowca czy minerał, 
  • zabawy w postaci gry planszowej - szachów, chińczyka, domino itp. 

 

To wszystko tworzyło spójną całość, która dodawała charakteru każdemu zakątkowi. Takie podejście doskonale sprawdza się przy dłuższych pobytach, pomaga unikać “nudy” przebywania w hotelowym wnętrzu, pozwalając odkrywać nowe znaczenia i ukryte treści. Natomiast przy krótszym pobycie pozostawia uczucie niedosytu: “nie wszystko tam odkryłam/em”, nakłaniając do ponownej rezerwacji w tym właśnie hotelu.

 

 

5. Sztuka.

Dlaczego jest tu tak ważna? Otóż zwróć uwagę, że klient ekskluzywny - to taki, który często dużo osiągnął dzięki wybitnemu umysłowi. A takie umysły lubią analizować to, co je otacza. I być może właśnie dlatego tak bardzo lubują się w sztuce. W Hotelu Amauris oprócz obrazów i rzeźb, zaaranżowano również klatkę schodową w taki sposób, że stanowi 7-piętrowe dzieło sztuki współczesnej artystki. Przedstawia drogę ludzi, którym w miarę jak pną się w górę, zaczynają wyrastać skrzydła, tak że na ostatnim piętrze mogą już latać. Wspaniała metafora sukcesu z którą goście mogą się identyfikować, prawda?

 

 

Podsumowując… Luksusowy hotel to nie tylko piękne wnętrza i doskonała obsługa. To przede wszystkim przemyślana filozofia, dbałość o detale i chęć dostarczenia gościom niezapomnianych doświadczeń. To historia, którą "opowiadasz" swojemu gościowi.

 

Pozostając w sferze sztuki, można to trochę porównać do obrazu. Bez nadania sensu, znaczenia - obraz to tylko zbiór kresek i kolorowych plam, które bardziej lub mniej coś przypominają. Tak samo hotel może być tylko zbiorem pomieszczeń, mebli, ludzkich “trybików”. Ale jeśli nadasz sens - nazwie, elementom wystroju, pokażesz swoją historię poprzez różne przedmioty itp., trafisz nie tylko do umysłu gościa ale też do jego serca. 

 

Chcesz, by Twój hotel był naprawdę wyjątkowy? Pamiętaj o tych aspektach. 

 

 

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak to o czym piszę wygląda na żywo, obejrzyj krótki wywiad z Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Hotelu Amauris Vienna, Mike'm Faberem: 


 

Anna Mścichowska A.M. Quality & Magia Podróży, Wojska Polskiego 6/1u, 19-300 Ełk, tel. 513161313, NIP: 8481367823, REGON: 28135953

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Masz dodatkowe pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ ze mną!

info@amquality.eu

+48 513 161 313

Jeśli masz ochotę spotkać się ze mną na żywo, po wcześniejszym umówieniu zapraszam Cię do mojego biura w Ełku, przy ul. Wojska Polskiego 6/1u.

 

SYSTEM JAKOŚCI ISO 9001

Sprawdź politykę jakości >>