Jak zdobywać polecenia dla hotelu?

Jak zdobywać polecenia dla hotelu?

Branża turystyczna w głównej mierze opiera się na rekomendacjach. Klienci zanim wybiorą się na urlop lub w podróż służbową sprawdzą, czy Twój obiekt ma pozytywne opinie. Jak je pozyskać? Co zrobić, aby Twoi goście chcieli dzielić się swoimi pozytywnymi wrażeniami? Musisz wiedzieć, że do wystawiania negatywnych opinii klienci są zawsze skorzy, a zadowolony gość rzadko napisze, że było dobrze, bo przecież tego oczekiwał. Mamy kilka pomysłów jak zmienić Wasze starania w rekomendacje!

Zdobycie poleceń nie odbywa się bez wysiłku, ale jeśli chcesz aby Twoja firma się rozwijała, musisz o nie prosić!

Jak to zrobić?

Ostatnio bardzo popularne jest pozyskiwanie pozytywnych opinii w zamian za…darmowe wifi, zniżkę na spa itp… Jest to metoda na otrzymanie w krótkim czasie wielu rekomendacji, musisz jednak wiedzieć, że jest to skuteczne na chwilę, a później ma odwrotny efekt. Dobrze jest do momentu, kiedy pojawi się szczery gość – a taki pojawia się zazwyczaj szybko. Taki „gość” z chęcią napisze, gdzie tylko może, że to przekupstwo i wcale nie jest idealnie bo: … i tu wyliczy nawet drobne uchybienia. I wobec takiej sytuacji wszystkie pozytywy i Twoje starania bledną i stają się niedostrzegalne. Przestajesz być godny zaufania. Konsekwencje takich praktyk rzutują negatywnie na wiarygodność Twojego obiektu.

Dlatego zdecydowanie: NIE! Można inaczej, lepiej!  Oto w jaki sposób:

Zapytaj gości o opinie. Nie zakładaj, że Twoi goście są całkowicie zadowoleni, zapytaj. Usunięcie problemu może dać Ci szansę zabłysnąć i pozostawić pozytywny ślad. 

Nie stresuj się trudnymi sytuacjami, to wspaniała okazja, by przekroczyć oczekiwania i zrobić prawdziwe WOW!

Osobiste informacje zwrotne zawsze wygrywają z komentarzem lub kwestionariuszem. Zapytaj, co im się podobało i co ich rozczarowało; zawsze możesz się uczyć i ciągle doskonalić. Możesz również zapytać, czy mają jakieś nowe pomysły lub uwagi dotyczące tego, co może być lepiej. Goście będą pochlebni, jeśli poprosisz o ich przemyślenia. .

Następnie skorzystaj z prostej, spersonalizowanej i odręcznej notatki z podziękowaniami wystosowanej do nich kilka dni po wyjeździe, ze wzmianką o referencjach, na których Ci zależy. To nie tylko okaże twoje uznanie, ale da im fajną pamiątkę z pobytu. Ja takie przechowuję 🙂 .

Pozostań w kontakcie ze swoimi Gośćmi.

Kiedy znów przyjdzie czas na rezerwację, mogli sięgnąć do swoich pozytywnych doświadczeń, które będą mieli zakorzenione w swojej pamięci. W zależności od Twojego zasięgu, daj im znać, jakie inne działania prowadzisz lub co dzieje się w Twojej okolicy. Skorzystaj z listy e-mail oraz mediów społecznościowych..

Nagradzaj ich lojalność dzięki wyjątkowym okazjom. Spraw, aby Twoi wierni goście poczuli się wyjątkowo, tworząc ekskluzywne pakiety lub oferty. Po raz kolejny pokaże to, jak doceniasz ich wkład, a także może zainspiruje do zrobienia rezerwacji.

Jako lojalny gość, ostatnią rzeczą, którą chciałbyś usłyszeć to fakt, że oferta skierowana jest tylko do „nowych” klientów. – nigdy tego nie rób!

Pomyśl o rzeczach, które mają wysoką wartość dla Twoich gości i są dla Ciebie dostępne, abyś mógł wnieść wartość dodaną. Zawsze patrz na problem lub skargę jako okazję, aby zrobić wszystko, aby zachwycić swojego gościa. Utrudniaj im myślenie o tym, by do ciebie nie wracać. Chodzi o umożliwienie gościom powrotu. .

Oferuj premie za polecenie w określonym czasie. Podczas kampanii e-mailowej lub biuletynu promuj swoje pakiety i KONIECZNIE dołącz informację, że gdy zachęcą do rezerwacji swoich przyjaciół czy rodzinę, mogą uzyskać większą zniżkę. .

Przygotuj formularz polecający na swojej stronie internetowej, który oferuje zniżki lub bonusy. .

Bądź niesamowicie wdzięczny. Wydaje się to oczywiste, ale tak wiele firm o tym zapomina. Prawie zawsze warto zadzwonić do kogoś z grupy klientów, wysłać odręczną notatkę lub podarować prezent za polecenie.

Możesz ogłosić, że kochasz polecenia w podpisie e-mail i poczcie głosowej, dzięki czemu za każdym razem, gdy klient skontaktuje się z Tobą, przypomni mu się, że warto wyrazić swoją opinię. .

Podsumowując

Najważniejsze jest rozmawianie, pozostawanie w kontakcie i słuchanie gości oraz poczucie pewności, że jeśli oferujesz wyjątkową obsługę swoim gościom, z przyjemnością polecą Twój Hotel!

do góry